Pierwsze miesiące życia dziecka to nie lada wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. Wspólnie z maluchem są częścią wielkiej przygody, gdy dziecko zaczyna poznawać świat i go doświadczać.
Pierwsze miesiące życia dziecka to nie lada wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. Wspólnie z maluchem są częścią wielkiej przygody, gdy dziecko zaczyna poznawać świat i go doświadczać. Buty do nauki chodzenia wspomagają stawianie pierwszych kroków, zabezpieczając jednocześnie stopę dziecka.
W jakim wieku dziecko rozpoczyna naukę chodzenia?
Rozwój dziecka powinien odbywać się w naturalnych warunkach. Rodzice nie mogą zatem zmuszać malucha do stawiania kroków, bowiem każde dziecko rozwija się w sposób indywidualny. Najczęściej dzieje się to około pierwszego roku życia. Jeżeli jednak dziecko nie zaczyna chodzić w wieku dwunastu miesięcy – nie powinniśmy się obawiać. Wiele maluchów stawia swoje pierwsze kroki nawet w szesnastym bądź siedemnastym miesiącu życia. Chociaż naukę chodzenia wspomóc należy odpowiednim obuwiem, w początkowej fazie rodzice powinni pozwolić maluchowi bosą stopą doświadczać podłoża. Bezpośredni kontakt skóry z panelami w mieszkaniu lub trawą na zewnątrz to możliwość doznawania niezwykłych bodźców.
Na jakie cechy zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszych butów dla dziecka?
Pierwsze buty dla dziecka zaleca się zakupić około pierwszego roku malucha. O ile w warunkach domowych dziecko nie musi mieć na stopach obuwia, o tyle podczas spaceru bądź spotkania rodzinnego warto jest dziecku założyć odpowiednie buciki. Przede wszystkim charakteryzować się one muszą elastycznością podeszwy, która zginać się powinna około 1/3 długości i wyginać się na boki. Budowa obuwia wspomagającego naukę chodzenia opierać musi się na wysokiej jakości materiałach o lekkiej wadze. Zbyt ciężkie tworzywa mogą niepotrzebnie obciążać stopę, a tym samym uniemożliwiać pełną swobodę ruchów. Buty do nauki chodzenia cechować powinny się przewiewnością, tym samym zaleca się, aby zapewniona była właściwa cyrkulacja powietrza. Bardzo dobrze sprawdza się naturalna skóra oraz nowoczesna membrana. Miękkie materiały nie obcierają delikatnej stopy i nie powodują obtarć. Zapiętek nie może być usztywniony, a cholewka sięgać powinna nieco poniżej kostki. Nie należy także umieszczać wewnątrz obuwia zbędnych wkładek lub wkładek ortopedycznych.
Jeżeli planujemy rodzinny wypoczynek nad morzem, jeziorem czy basenem, zdecydować się możemy na attipasy do wody. Buciki przypominają tradycyjne obuwie, przystosowane są jednak do poruszania się w obrębie wody. Buty tego typu doskonale sprawdzą się latem, podczas upalnych dni.