in

Aranżacja toalety w stylu retro

styl retro

Wystrój przestrzeni w wybranym stylu nadaje wnętrzu określonego charakteru. Toalety retro inspirowane latami 50., 60. i 70. XX wieku łączą w sobie ciekawe akcenty, niepasujące do siebie meble, wyraziste kolory i kształty, a także zwariowane dodatki. Wyposażając łazienkę w elementy dopasowane do danego stylu, nadajemy pomieszczeniu modnego designu.

Toaleta retro – inspiracje

Wyraziste czy neutralne kolory?

Kolorystyka toalety retro bywa zróżnicowana wybór odpowiedniej, zależy od efektu, jaki ma zostać uzyskany. Stonowane, jak i wyraziste kolory pasują do aranżacji łazienki.

Zwariowane kolory wkomponowane w nowoczesny styl retro wzbogacają wnętrze. Dodanie wyrazistych, mocnych odcieni takich jak:

– musztardowa żółć,
– oliwkowy,
– czekoladowy brąz,
– czerwień,
– czerń,
– pomarańcz,
– zielony awokadowy,

podkreślają jego wygląd.

Dla osób, które nie lubią krzykliwych kolorów, a fascynuje ich styl retro, najlepiej sprawdzą się neutralne odcienie:

– kości słoniowej,
– zgaszonego bladego różu,
– brązu.

Aranżacja ścian

Podczas tworzenia pomieszczenia w stylu retro, nie można zapomnieć o ścianach. Lata 50., 60. i 70. to okres, gdy we wnętrzach górowały tapety. Tworząc wystrój nowej łazienki, warto skorzystać ze wzorzystych geometrycznych lub kwiatowych tapet.

Charakteru wnętrzu można nadać również poprzez dodanie koloru jednej ze ścian, czerwień, musztardowa żółć czy czekoladowy brąz to ciekawe rozwiązania, z których można skorzystać.

Łączenie starego z nowym

Cechą typową dla stylu jest łączenie starych przedmiotów z nowymi. Zapomniane często nieużywane rzeczy z lat 50 czy 60 to przedmioty, których nie powinno zabraknąć w trakcie urządzania toalety. Kupowane na wolnym targu starocie po odnowieniu doskonale sprawdzą się podczas aranżacji retro. Wystarczy jeden mebel z chromowanymi gałkami lub drewniana solidnie wykonana komoda połączona z nowymi misami nablatowymi, aby dodać wnętrzu odpowiedniego klimatu.

Podłoga

Wyróżniająca się wyglądem podłoga to często wykorzystywany design w stylu retro. Biało czarna szachownica lub wkomponowane we wzorzyste kafelki kształty geometryczne idealnie nadają się do aranżacji podłogi w łazience.

podloga retro

Toaleta

Wyposażenie łazienki w niezbędne urządzenia to podstawa. Szukając toalety najlepiej pasującej do wnętrza, nie trzeba ograniczać się do jednego rodzaju. Podczas tworzenia nowego stylu równie dobrze sprawdzi się misa WC stojąca, jak i wisząca. Najważniejsze jest zachowanie cech charakterystycznych dla wybranego wystroju łazienki.

Wanna jako element retro

Zaopatrzenie przestrzeni kąpielowej w wannę zdecydowanie uzupełni jej wygląd. Wykorzystywane do zagospodarowania łazienki doskonale pasują do różnych stylizacji wnętrz. Sprawdzają się w stylu glamour, indurstialnym, a także retro. Przy wannie może zostać zamontowana zasłonka, która również doda jej uroku.

Jakie lustro wybrać?

Najlepszym wyborem są lustra z obramowaniem, drewniana lub wyrazista rama w kolorze czerni idealnie wpasuje się w stylową toaletę.

Armatura łazienkowa

Często wykorzystywaną armaturą do wystroju łazienki są czarne baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe, które nadają wyrazu poprzez mocne kolory.

Dodatki retro

Dekorowanie wnętrz staje się coraz bardziej popularne, drobne elementy wnoszą w przestrzenie klimat odzwierciedlający dany styl. Coraz więcej osób decyduje się na tworzenie wyjątkowego szyku w swoich łazienkach. Wybierając dodatki, dopasowane do łazienki w stylu retro wykorzystać można:

– drobne przedmioty pełne żywych kolorów i wzorów geometrycznych,
– stare dobrze wykonane drewniane szafki,
– grafiki, obrazy, fototapety wieszane na ścianach,
– wzorzyste naczynia,
– poszewki dekoracyjnych poduszek o wyrazistych odcieniach i formach,
– kwiaty we wzorzystych wazonach lub doniczkach,
– finezyjne malunki,
– firany w oknach,
– stojaki na gazety,
– uchwyty, kosze, szczotki do toalety o wyrazistym czarnym kolorze.

Autor tekstu: Katarzyna Szumska z ole.pl

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
czym jest krawedziarka

Czym jest krawędziarka?

włosy

Farba do włosów – jak dbać o włosy po farbowaniu?