in

5 cech charakterystycznych dla każdego dobrego pisarza

Wiele osób, zanim jeszcze zacznie zastanawiać się, jak wydać własną książkę, myśli o tym, czy w ogóle nadaje się na pisarza. Wątpliwości te pojawiają się najczęściej w przypadku początkujących autorów, pracujących nad swoim debiutem. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: czy jesteś dobrym pisarzem, ale można wskazać kilka cech, charakterystycznych dla osób, które odniosły sukces w tej branży. Przygotowaliśmy krótką listę z najważniejszymi cechami dobrych autorów książek.

1. Dbałość o detale

Wielcy pisarze są doskonałymi obserwatorami, zawsze robią notatki i zauważają subtelne zmiany wokół nich. Ta dbałość o szczegóły nie tylko czyni z nich fantastycznych korektorów, którzy potrafią dostrzec najmniejszy błąd podczas czytania tekstu, ale także wzbogaca ich książki o wiele cennych detali. Żaden szczegół nie zostaje w nich pominięty.

2. Bogate słownictwo

Nikt nie lubi czytać w kółko tych samych słów, więc bogate, różnorodne słownictwo jest atutem każdego dobrego pisarza. Dobieranie do swoich tekstów ciekawych i nietypowych słów to umiejętność, która pomaga utrzymać zainteresowanie czytelnika i pozwala komunikować się z nim zdecydowanie bardziej efektywnie.

3. Żelazna dyscyplina

Każdy, kto zastanawia się gdzie i jak wydać własną książkę (www.novaeres.pl), jeszcze przed rozpoczęciem jej pisania powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: czy utrzyma odpowiednią motywację aż do postawienia ostatniej kropki? Brak weny, poprawki i edycje tekstu potrafią zatrzymać nawet najlepiej zaplanowany proces twórczy. Sukces w tej branży wymaga zazwyczaj bardzo zdyscyplinowanego podejścia do pisania – regularnego i dobrze zorganizowanego.

4. Łatwe komunikowanie

Dobry autor jest w stanie przekształcić nawet najbardziej złożone myśli i zawiłe pomysły na prosty, jasny język, który jest całkowicie zrozumiały dla innych. Jego książki czyta się wtedy z przyjemnością. Ta cenna cecha pomaga pisarzowi radzić sobie nawet z najtrudniejszymi tematami oraz skutecznie trafiać do umysłów i serc czytelników.

5. Otwartość na krytykę

Umiejętność przyjmowania krytycznych uwag i – opartych na merytorycznych fundamentach – niepochlebnych opinii jest bardzo ważna w pracy pisarza. Nie tylko można w ten sposób skuteczniej radzić sobie w chwilach, kiedy dana twórczość nie spotyka się z dobrym odbiorem, ale także udoskonalać swój warsztat, poprzez wyciąganie wniosków z otrzymanych recenzji. Otwartość na krytykę pozwala widzieć swoją pracę oczami innych i poprawiać jej najsłabsze strony.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Dlaczego rower elektryczny to idealny pojazd do poruszania się po mieście?

Magazyny samoobsługowe w Warszawie – o tym warto pamiętać!